67 yaşındayım ama 20 yaş daha genç görünüyorum. Göbek yağlarını eritmek için 3 kolay hareket

Yerçekimi, vücut üzerinde sürekli bir kuvvet olarak etki eder. Zamanla, bu etki yaşlanma belirtilerini artırır.

Zamanla vücutta ve ciltte sarkma, kemik yoğunluğunda azalma, postürde değişiklik, eklemlerde aşınma ve kas kaybı meydana gelir.

Bu durumun önüne geçebilmek için düzenli egzersiz yapmak büyük öneme sahiptir.

Yaşlanmayla birlikte gelen yaralanmalar, ağrılar ve sızılar da egzersiz yapma girişimlerini engellerken sağlıklı bir forma ulaşmak günden güne daha da zorlaşır.

Yaşının antrenmanlarına engel olmasına izin vermeyen bir fitness uzmanı da sektörde 40 yıldır çalışan profesyonel bir fitness koçu olan Denise Austin’dir.

67 yaşındaki egzersiz uzmanı, hâlâ formda kalmak için en iyi rutinleri, çoğu yaşına inanamayan hayranlarıyla paylaştı.

TikTok’ta paylaşılan bir videoda, hepimizin kilo vermek için yapabileceği üç “kolay” yağ yakma hareketini açıkladı. Rutininin en iyi yanının hiçbir ekipmana ihtiyaç duyulmaması, yani evde her gün yapılabileceği anlamına geldiğinin altını çizdi.

Denise, “İşte üç kolay yağ yakma hareketi; ilki tik tak” dedi. İlk hamlede bir kolunu havaya kaldırdı ve diğer bacağını yana doğru uzattı.

Daha sonra hafifçe zıpladı ve kollarını ve bacaklarını yer değiştirdi.

Denise yaptığı hareketle ilgili “Bacaklarınızı kaldırıyorsunuz, kollarınız esneyip şekilleniyor” dedi.

“İkincisi benim favorim; yumruklar.” diyen Denise bir kolunu vücudunun üzerinde uzatırken aynı taraftaki bacağının üzerine atladı.

Aynı hareketi diğer kolu ve bacağıyla tekrar yapmak için döndü. “Uzanın, eğilin, bacak kaslarınızı kullanın, kalorileri daha hızlı yakarlar” dedi.

Denise üçüncü hareket için ise “Arkaya hafifçe vurun. Kollarınızı ve kalçalarınızı çalıştırın ve kalp atış hızınızı yüksek tutun. ” dedi.

Bu kez bacaklarıyla da benzer bir hamle hareketi yaparak, her adımda kollarını vücudunun arkasına doğru sallıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x