Kıraathane İşletmecisini Öldüren Sanık: Hedef Gözetmeden Ateş Ettim

4 Nisan 2022’de Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde kıraathanenin önünde arkadaşlarıyla oturan Muzaffer Kızıl’ı tabancayla vurarak öldüren ve tutuklu yargılanan Serhat Dondar, “Muzaffer Kızıl’a 40 bin TL borç verdim. 15 gün olarak aldı ancak 7-8 ay oldu. Borç aldığım kişi beni sıkıştırdı. Olay günü taksici Mübin Ç.’ye beni almasını söyledim, aldı. Kıraathane önüne gittim, A.D. ile konuşurken araca doğru saldırdı. Ben de hedef gözetmeden ateş ettim” dedi

Mahkemede söz alan Muzaffer Kızıl’ın kardeşi Abdurrahman Kızıl ise Serhat Dondar’dan 17 bin TL borç aldıklarını belirterek, “19 bin TL faizle teslim ettim. Olaydan bir gün önce benim yanıma geldi, konuştuk. Olay günü taksici beni aradı. ‘Serhat gelip sıkıntı çıkaracak’ dedi. Olay günü de 3 kez kıraathane çevresinde onu gördüm” diye konuştu.

DURUŞMA ERTELENDİ

Muzaffer Kızıl’ın diğer kardeşi Musa Kızıl da Serhat Dondar ile ilgili olarak, “2 yıl onunla gezdim. Düşmanı ve silahı yoktu. Silahı doldurmuş hazır bekliyor. Öyle de ateş ediyor” diye konuştu. Duruşma, yapılan savunmaların ardından ertelendi.

NE OLMUŞTU?

4 Nisan 2022’de Bağlar ilçesi Sunay Caddesi’nde Serhat Dondar, işlettiği kıraathanenin önünde arkadaşlarıyla oturan Muzaffer Kızıl’a tabancayla peş peşe ateş etti. Dicle Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan Muzaffer Kızıl, kurtarılamadı. Polis, taksiyi kullanan Mübin Ç.’yi gözaltına aldı. İşlemleri sonrası Mübin Ç., ‘Kasten öldürme suçuna yardım ettiği’ suçlamasıyla tutuklandı. Mübin Ç., geçen yıl kasım ayında görülen karar duruşmasında beraat etti.

Firari Serhat Dondar ise 26 Aralık 2023’te düzenlenen operasyonla Serhat Dondar’ı yakaladı. Dondar’ın üst aramasında kardeşinin kimliğini kullandığı ortaya çıktı. Dondar, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkeme tarafından ‘Kasten öldürme’ suçundan tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x